منوی دسترسی

چرا از لوازم آرایشی ارگانیک استفاده کنیم؟

چرا از لوازم آرایشی ارگانیک استفاده کنیم؟

واژه ی "ارگانیک" به معنی تولید محصول در روندی طبیعی و بدون استفاده از کودهای شیمیایی است. یعنی فاقد مواد نگهدارنده و رنگ های مصنوعی و بطور کل ضرر کمتر. تهیه و تولید محصولات 100% ارگانیک هزینه و زمان بسیاری را می طلبد و در نهایت تنوع بسیار پایین خواهد بود. در بیشتر محصولاتی که واژه ی "ارگانیک" بر روی آنها نقش بسته، حداقل 95% ترکیبات آن منشأ طبیعی و ارگانیک دارند.

فوایدی که لوازم آرایشی ارگانیک دارند:

بر هیچکس پوشیده نیست که برای مراقبت های پوستی، بهداشتی و ... که یکی از آسان ترین روش ها برای سلامت، شادابی و جوانی طولانی مدت است، محصولات طبیعی این وظیفه را بهتر انجام می دهند.

محصولات ارگانیک عوارض کمتری دارند، به حفظ محیط زیست کمک می کنند و در طولانی مدت تفاوت قابل توجهشان با محصولات حاوی مواد شیمیایی، به شما ثابت خواهد کردکه هزینه خود را در راه مطمئنی داده اید.

علاوه بر این وقتی محصولات طبیعی و ارگانیک باشند رایحه ی همه چیز طبیعی تر و بهتر است. عطر گل رز، نارگیل، اسطخودوس و سایر فرآورده های طبیعی، به شما احساس سبکی و نشاط خواهد داد.

اما با همه ی اینها هر محصول ارگانیکی ممکن است ایجاد حساسیت کند. با توجه به انواع مختلف پوست انسان، احتمال وجود واکنش های آلرژیک وجود دارد. به همین دلیل تشخیص اینکه چه ماده ای برای پوست شما خوب است، بسیار مهم و قابل توجه است.

یکی دیگر از نکاتی که باید هنگام استفاده از محصولات ارگانیک در نظر داشته باشید این است که به دلیل استفاده نکردن از نگهدارنده های مصنوعی، این محصولات طول عمر کمتری دارند  و پایدار نیستند. پس باید به دور از آفتاب و رطوبت نگهداری شوند.

مانند خیلی از محصولات ارگانیک، لوازم آرایشی ارگانیک نیز در ایران، در سالهای اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته اند و بسیاری از مردم به سمت استفاده از محصولات طبیعی و دوری از مواد شیمیایی برای افزایش طول عمر پوستشان سوق پیدا کرده اند.

نظرات

 
 
Captcha