منوی دسترسی

خواص و فواید مصرف پیاز خام

مصرف پیاز از خواص و فواید بسیار زیادی برخوردار است که در درمان بیماری های مختلف مؤثر است، البته مصرف بیش از اندازه پیاز می تواند عوارضی را هم به همراه داشته باشد. پیاز از نظر ارزش غذایی به دلیل دارا بودن قندها، ویتامین ها بویژه ویتامین ث، مواد معدنی بخصوص کلسیم، فسفر و پتاسیم، دارای اهمیت است. پیاز یکی از قدیمی ترین سبزی ها در دنیا و در ایران است که خاستگاه آن را در ایران و افغانستان ذکر کرده اند.

پیاز دارای خواص دارویی فراوانی است. از پیاز به عنوان یک داروی ضدعفونی کننده استفاده می شود. مالیدن آب پیاز به صورت از ایجاد لکه ها جلوگیری می کند و از مخلوط آب پیاز و عسل می توان به عنوان یک کرم ضدچروک استفاده کرد.

پیاز سرشار از ویتامین C، کلسیم، منیزیم، فسفر، پتاسیم، سدیم، گوگرد و اسید فولیک و مقدار کمی آهن، مس و روی است که تاکنون تحقیقات زیادی برای اثبات خواص آن صورت گرفته است.

خوردن پیاز در پیشگیری از پوکی استخوان مؤثر است، چراکه پیاز با جلوگیری از کاهش مواد معدنی به ویژه کلسیم موجود در سلول های استخوانی، از بروز پوکی استخوان جلوگیری می کند.

پژوهشگران دانشگاه برن سوئیس، ترکیبی در پیاز شناسایی کرده اند که از کاهش حجم استخوان و پوکی آن جلوگیری می کند. پیاز قند خون و کلسترول را پایین می آورد. پیاز یکی از گیاهان بسیار قدیمی است که انسان آن را شناخته و در غذای خود آن را استفاده می کرده است. در کتاب های پزشکان قدیم از پیاز به سبب داشتن الیاف و ویتامین ها و فلزات، به عنوان داروخانه ای کامل نام برده شده است.

بوی آن میکروب های مضر را از بین می برد. قند خون را کاهش می دهد. از ابتلا به سکته جلوگیری می کند. قلب را فعال می کند و کلسترول را کاهش می دهد. گردش خون را تقویت می کند. به سبب داشتن آنتی اکسیدان، تنش و نگرانی را از بین می برد. الیاف غذایی آن دستگاه هاضمه را تقویت می کند. پیازهای قرمز بیشترین اثربخشی را در از بین بردن سلول های سرطانی سینه و روده دارند. کوارستین و فلاونوئید پیاز از التهاب جلوگیری می کند. پیاز همچنین با جلوگیری از آزاد شدن هیستامین ، آلرژی را درمان می کند. آشپزی با پیاز به باز کردن و خشک کردن سینوس ها کمک می کند و خاصیت آنتی هیستامینی کوارستین می تواند به کاهش گرفتگی بینی کمک کند. حتی خوردن یک عدد پیاز خام در شب می تواند یبوست را درمان کند.

عصاره های پیاز با التهاب ریه و باکتری های دندان و آلرژی های دیگر، مقابله می کند. پیاز حاوی سلنیوم است که عملکرد سیستم ایمنی را تحریک می کند. همچنین می توانید برای درمان سرماخوردگی چای پیاز درست کنید. درست کردن چای به سادگی بریدن پیاز، جوشاندن آن در آب و نوشیدن آن است. این عمل به عنوان درمان سریع برای سرماخوردگی و دیگر بیماری ها عمل می کند. 

گوگرد در پیاز، سلامتی لنز چشم را بهبود می بخشد. پیاز تولید یک پروتئین به نام گلوتاتین را تحریک می کند که به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند. سطوح بالاتر گلوتاتین، به معنای کاهش اثر آب سیاه و آب مروارید است.

پیاز سرشار از ویتامین هایی است که به سلامتی پوست کمک می کنند. آنها پوست را از پیری زودرس که ناشی از رادیکال های آزاد است محافظت می کنند. پیاز می تواند در درمان آکنه و جوش به کار رود. آب پیاز برای از بین بردن لکه های تیره بسیار عالی است. همچنین برای تسکین نیش و گزیدگی حشرات استفاده می شود. آب پیاز برای رشد مو خوب است و به درمان شوره سر کمک می کند.

نظرات

 
 
Captcha