منوی دسترسی

خواص روغن ارده کنجد برای پوست و مو

خواص روغن ارده کنجد برای پوست و مو

متأسفانه عموم مردم روغن کنجد را با روغن ارده کنجد اشتباه میگیرند. درحالیکه طب سنتی استفاده از روغن کنجد را مضر و ممنوع می داند و در واقع این روغن ارده کنجد است که برای پخت غذا و سرخ کردن و حتی برای پوست صورت و موی سر مفید است.

خواص روغن ارده کنجد برای مو:

روغن ارده کنجد به واسطه داشتن امگا 3، 6 و 9 به سهولت به ریشه مو رسوخ یافته و عمل تغذیه کامل مو را انجام می دهد. این روغن بعلت خاصیت تیره کنندگی می تواند به همراه برخی روغنهای دیگر نظیر روغن نارگیل و روغن بادام بعنوان رنگ موی طبیعی استفاده شود.

روغن ارده کنجد به سبب خاصیت آروماتیکی می تواند در رفع آلودگی شپش مو بسیار مؤثر باشد.همچنین از این روغن میتوان برای رفع شوره ی سر و رفع التهابات پوستی سر بطور مؤثری استفاده نمود.

خاصیت تغذیه کنندگی این روغن از ریزش مو جلوگیری نموده و باعث درخشانی و حالت دهی آن می گردد.

خواص روغن ارده کنجد برای پوست صورت:

علاوه بر توجه طب سنتی به روغن ارده کنجد، شرکت های بزرگ و مطرح که برندهای معتبر و به نامی را در جهت مراقبت از پوست تولید و عرضه می نمایند، از روغن این دانه گیاهی باارزش، بعنوان یکی از مواد مؤثر اولیه برای تولید انواع محصولات مراقبتی پوست بهره می گیرند.

خواص ضد باکتریایی و ضد التهابی و نیز وجود مواد آنتی اکسیدان قوی سبب شده است که از این روغن در طب سنتی بعنوان داروی مهمی در حفظ سلامت و شادابی پوست استفاده شود.

استفاده از روغن ارده کنجد برای تمامی پوستهای چرب، خشک و مختلط میسر است. البته توصیه می شود که از این روغن برای پوستهای چرب با احتیاط استفاده شود.

استفاده از روغن ارده کنجد بر روی پوست بعنوان سم زدا، محافظت از اشعه مضر خورشید، خاصیت ضدالتهابی، از بین بردن ضایعات قارچی و باکتریها و بهبود زخم بسیار مفید می باشد. همچنین استفاده مداوم و صحیح آن برای درخشندگی و لطافت پوست در طب سنتی توصیه گردیده است.

نظرات

 
 
Captcha